The Chedi Muscat, Oman
Pilih tarikh
-
Pilih tarikh
1 malam
The Chedi Muscat, Oman

Temui The Chedi Muscat, Oman, penginapan bintang 5 yang terletak di tengah Muscat. Mendapatkan ulasan positif dengan skor 8.5/10 daripada 72 pengunjung, hotel ini menawarkan kemudahan premium pada harga bermula dari RM936.

Rooms

Bilik Deluxe dengan Teres<br> Bilik Suite Kelab(chedi)<br> Bilik Queen Superior

Daftar masuk dan daftar keluar

Waktu daftar masuk bermula pada 14:00 dan waktu daftar keluar berakhir pada 12:00.

Tarikan Berdekatan

مسجد ابراهیم الخليل Ibrahim Al Khalil mosque: 0.4 km dari hotel<br> Ghubrah Beach Volleyball Court: 0.41 km dari hotel<br> Ghubrah Lake Park: 0.31 km dari hotel

Polisi haiwan peliharaan: Haiwan peliharaan tidak dibenarkan.

The Chedi Muscat, Oman

No. 2 daripada Hotel Pemandangan Indah di Muscat
Lihat Peta
Kami Memadankan Harga
Sorotan
Lokasi ideal
Kolam pantai
Pemandangan taman gaya Zen
Suite
Konsert jazz
+4 lagi
Kemudahan
Semua Kemudahan
Keterangan tempat penginapan
Lihat Lagi
Kebersihan8.5
Kemudahan8.3
Persekitaran8.7
Perkhidmatan8.4
Persekitaran
Tarikan: Ghubrah Lake Park
(1.2km)
Membeli-belah: Liwan Asafinah
(1.1km)
Membeli-belah: Family Mart Building
(1.4km)
Rekreasi: Salon_49
(1.1km)
Membeli-belah: التمام هايبرماركت Al Tamam Hypermarket
(810m)
Tarikan: Masjid Tauba
(1.3km)
Lihat di peta
7

Deluxe Room with Terrace

1 King bed
Free Wi-Fi
Non-smoking
Air conditioning
Private bathroom
Minibar
Shower
Maklumat Bilik
Semak Ketersediaan
5

Deluxe Room

1 King bed
Has window
Free Wi-Fi
Non-smoking
Minibar
TV
Blackout curtains
Bedding: Down duvet
Maklumat Bilik
Semak Ketersediaan
8

Club Suite (Chedi)

1 King bed
Free Wi-Fi
Non-smoking
Minibar
TV
Blackout curtains
Bedding: Down duvet
Maklumat Bilik
Semak Ketersediaan
7

Deluxe Club Room

1 King bed
Has window
Free Wi-Fi
Non-smoking
Minibar
TV
Daily housekeeping
Blackout curtains
Maklumat Bilik
Semak Ketersediaan
5

Serai Sea View Room

1 Queen bed
Free Wi-Fi
Non-smoking
Minibar
TV
Blackout curtains
Bedding: Down duvet
Maklumat Bilik
Semak Ketersediaan
4

Serai Room

1 Queen bed
Free Wi-Fi
Non-smoking
Minibar
TV
Daily housekeeping
Blackout curtains
Maklumat Bilik
Semak Ketersediaan
Sembunyi Jenis Bilik

Ulasan Yang Disahkan
Purata untuk tempat penginapan serupa di Muscat
Ulasan kerap menyatakan
Otto Orlandi
7 April 2026
I had high expectations for The Chedi Muscat because I have previously stayed at both The Chedi Doha and The Chedi Andermatt several times, and in those properties the experience was always impeccable. The hotel itself is undeniably beautiful. The architecture, gardens, pools and overall atmosphere are elegant and very photogenic. The long pool area is stunning and the property still has the refined aesthetic that made The Chedi brand famous. The check-in experience was also very positive. The staff who assisted me were extremely kind, professional and welcoming. After I raised some concerns, the management was also quick to respond, apologetic and attentive. They even left chocolates and a bottle of red wine in the room as a kind gesture, which I appreciated very much. However, there were also several disappointing aspects which I did not expect from a hotel of this level. Before arriving, I specifically emailed the hotel to ask whether all facilities and restaurants were fully operational. I was clearly told that everything was open. However, once I arrived, I discovered that the famous Beach Restaurant was actually closed for renovation. This was disappointing because I had asked in advance precisely to avoid surprises like this. At a luxury hotel, transparency is extremely important. The room itself was comfortable but felt slightly dated compared to the newer and more polished feel of other Chedi properties. I also found a couple of hairs on the floor upon arrival. It was not a huge issue, but it is still not something you expect from a luxury hotel with such a strong reputation. Another major disappointment was the lack of enforcement of hotel rules. The long pool is supposed to be adults only, but during my stay there were children diving and making noise in the pool area. The lifeguards approached them but did not seem confident enough to actually enforce the rules. In the end, I personally had to ask the lifeguard to intervene more firmly. This was frustrating because one of the reasons many guests choose The Chedi is precisely for the peaceful and relaxing atmosphere. If adults-only areas are not properly controlled, then the entire purpose is lost. Overall, The Chedi Muscat is still a beautiful hotel with excellent staff and great potential, but compared to The Chedi Doha and Andermatt it felt less polished, less organized and less strict in maintaining the luxury experience. I would still recommend it for the beauty of the property, but I hope management improves transparency, room preparation and rule enforcement because at this price point guests expect much more.
Terjemah
Pengguna Tetamu
28 Disember 2025
We had a fantastic stay on all parts.the only thing O can think of was that the chicken teriyaki we got on the Asias restaurant was cold.
Terjemah
Pengguna Tetamu
26 Ogos 2026
All good, received free upgrade and was taken care of. Recommend !
Terjemah
Pengguna Tetamu
24 Januari 2026
Our second stay, this time in a smallish room (Serai) but with an unobstructed view of pool, gardens and sea. Comfortable bed, great service all around, very good breakfast. Large gardens, 3 pools, several restaurants - a great place to stop before/after touring this beautiful country.
Terjemah
Pengguna Tetamu
2 Januari 2026
Great place to chill out. Lots of space, great breakfast. Just what we needed for a few days on arrival in Oman.
Terjemah
Li Jih Edwin YU
14 Februari 2025
The Beach Restaurant is serving very delicious food. You can hear the sound of the waves too.... Service was great. The beach has some pebbles, make sure you wear your slippers.
Terjemah
Pengguna Tetamu
26 Mei 2025
The Chedi brand never fails to disappoint. And the Muscat experience does it so much justice. And more. The usual “black pool” (2 of them actually), a gym like really really no other. And… the service. All the way up there. There should be more Chedi in the world! Special to Marebel and Anton who made our breakfast just perfect
Terjemah
Pengguna Tetamu
7 Disember 2024
Simply amazing! We loved every second of our stay at The Chedi! The staff was really, really friendly and attentive and we felt 100% welcome and seen. The architecture was stunning, the three different pools left us breathtaking and breakfast was outstanding as well. We would definitely return and can 100% recommend to stay here, relax and unwind :)
Terjemah
Pengguna Tetamu
6 September 2024
A holiday retreat. The room is a little small and feels a little dated. The swimming pool and beach are definitely breathtaking.
Terjemah

Perkhidmatan & Kemudahan

Restoran 1
Masakan: Cina
Restoran 2
Masakan: Jepun

Polisi Tempat Penginapan

Waktu daftar masuk & daftar keluar
Waktu daftar masuk: Selepas 14:00
Waktu daftar keluar: 06:00–12:00.

Waktu operasi meja penyambut tetamu: 24/7

Tempat penginapan akan memberikan butiran daftar masuk selepas tempahan

Polisi kanak-kanak
Kanak-kanak dari semua peringkat umur dialu-alukan di tempat penginapan ini.
Bayaran tambahan mungkin dikenakan untuk kanak-kanak yang menggunakan katil sedia ada. Tambah bilangan kanak-kanak bagi mendapatkan harga yang lebih tepat.

Katil bayi dan katil tambahan
Katil tambahan tidak disediakan untuk semua jenis bilik. Polisi katil bayi berbeza mengikut jenis bilik. Sila rujuk polisi jenis bilik yang berkaitan.

Sarapan
GayaA la carte
Waktu buka[Isn - Aha] 07:00-10:30 Buka
UmurBayaran
Dewasa
Hubungi hotel
Bayaran sarapan tambahan tidak termasuk dalam jumlah bayaran dan perlu dibayar di tempat penginapan.

Polisi deposit
DepositDeposit diperlukan
Kaedah pengambilan depositDeposit ditentukan berdasarkan tempoh penginapan anda. Bayarannya ialah OMR 100.000 (kira-kira RM1,050.82) setiap malam.
Kaedah pembayaran depositTempat penginapan ini menerima kad kredit dan wang tunai
Bayaran balik depositDeposit akan dikembalikan kepada akaun pembayaran asal pada hari daftar keluar.

Haiwan peliharaan
Haiwan peliharaan tidak dibenarkan

Haiwan perkhidmatan
Haiwan perkhidmatan tidak dibenarkan

Syarat umur
Tetamu yang mendaftar masuk mestilah berumur sekurang-kurangnya 18 tahun.

Pembayaran di hotel

  • Wang tunai

Keterangan Penginapan

Nama hotel tempatan: شيدي مسقط
  • Dibuka: 2003
  • Diubah Suai: 2007
  • Bilangan Bilik: 167
Nombor telefon:+968-24524401
E-mel:reservation@chedimuscat.com
Terletak di Muscat (Al Ghubrah Ash Shamaliyyah), The Chedi Muscat berada dalam lingkungan 10 minit memandu dari Masjid Besar Sultan Qaboos dan Al Mouj Golf. Tempat peranginan pantai ini berada 11.4 km dari Panggung Opera Diraja Muscat dan 15.5 km dari Al Mouj Marina.
Manjakan diri anda di spa yang menawarkan urut, rawatan badan dan rawatan muka. Gunakan kesempatan menikmati hari yang terang dengan bermain golf atau meluangkan hari anda di pantai persendirian. Tempat peranginan ini juga menampilkan akses Internet wayarles percuma, perkhidmatan rencam dan penjagaan anak/bayi (surcaj).
Menjamu selera di The Long Pool Cabana, salah sebuah daripada 6 restoran di tempat peranginan, atau nikmatinya dalam bilik dengan menggunakan Perkhidmatan bilik 24 jam. Snek juga tersedia di 2 kedai kopi/kafe. Bersantailah dengan minuman yang menyegarkan di bar/ruang istirahat, bar pantai atau salah sebuah daripada 3 bar tepi kolam. Sarapan penuh percuma disajikan pada setiap hari dari 7:00 hingga 10:30.
Kemudahan yang ditampilkan adalah termasuk pusat perniagaan, perkhidmatan limousin/kereta bandar dan surat khabar percuma di lobi. Tempat peranginan ini mempunyai 2 bilik mesyuarat yang tersedia untuk acara. Pengangkutan ulang-alik lapangan terbang disediakan dengan dikenakan surcaj (tersedia 24 jam) manakala letak kenderaan valet percuma terdapat di tapak hartanah.
Selesakan diri anda di salah satu daripada 162 bilik berhawa dingin yang menampilkan bar mini dan Televisyen LCD. Katil anda disediakan dengan gebar bulu kapas dan peralatan tempat tidur premium. Program satelit dan pemain DVD disediakan untuk hiburan anda, sedangkan akses Internet wayarles percuma membolehkan anda sentiasa berhubung. Bilik mandi persendirian dilengkapkan dengan kelengkapan dandanan diri berjenama dan bidet.

Anda mungkin tertanya-tanya

Apakah tempat menarik yang berdekatan dengan The Chedi Muscat, Oman?

Antara tarikan berdekatan The Chedi Muscat, Oman ialah Ghubrah Lake Park, yang terletak kira-kira 310m dari carian anda (jarak garis lurus) dari hotel.

Berapakah harga di The Chedi Muscat, Oman?

Harga untuk The Chedi Muscat, Oman mungkin berbeza bergantung pada penginapan anda (cth. tarikh yang anda pilih, polisi hotel dll.) Lihat harga dengan masukkan tarikh anda.

Apakah waktu daftar masuk dan daftar keluar The Chedi Muscat, Oman?

Masa daftar masuk The Chedi Muscat, Oman ialah 14:00 dan masa daftar keluar ialah 12:00.

Adakah The Chedi Muscat, Oman mempunyai kolam renang?

Ya, The Chedi Muscat, Oman mempunyai kolam renang. Dapatkan maklumat tentang kolam renang dan kemudahan lain di halaman ini.

Adakah restoran di The Chedi Muscat, Oman?

Ya, The Chedi Muscat, Oman menyediakan restoran. Anda boleh menikmati pelbagai hidangan Cina, Jepun, semuanya dibuat dengan bahan-bahan segar dan berkualiti tinggi.

Apakah lapangan terbang yang paling dekat dari The Chedi Muscat, Oman?

Lapangan terbang terdekat ialah Lapangan Terbang Antarabangsa Seeb dan jarak ialah lebih kurang 17 min menaiki kereta dari hotel (13.6km).

Bagaimanakah saya boleh mendapatkan resit daripada The Chedi Muscat, Oman?

Resit dan resit elektronik yang dikeluarkan oleh Trip.com berbeza bergantung pada kaedah pembayaran yang anda gunakan. Jika anda menggunakan "Prabayaran", anda boleh mendapatkan resit elektronik daripada halaman butiran tempahan. Jika anda ingin membuat pembayaran di tempat, sila maklumkan kepada kakitangan kaunter penerimaan tetamu apabila anda mendaftar keluar.

Adakah The Chedi Muscat, Oman menawarkan perkhidmatan teksi lapangan terbang?

Ya, The Chedi Muscat, Oman menyediakan perkhidmatan Perkhidmatan ambil di lapangan terbang, Perkhidmatan hantar ke lapangan terbang untuk tetamu. Kami mengesyorkan agar anda menghubungi pihak hotel lebih awal untuk mengesahkan ketersediaan perkhidmatan, waktu operasi dan kadar bayaran yang dikenakan.

Tentang Penginapan Ini

Lapangan Terbang TerdekatMuscat Airport
Jarak ke Lapangan Terbang12.95KM
Harga Purata DaripadaMYR3026
Penarafan Bintang Hotel5